jak si vybrat 3D tiskárnuChcete si pořídit svou vlastní 3D tiskárnu? Už vás nebaví navštěvovat 3D centra, když si chcete nechat něco vytisknout a v nich platit velké peníze za hotový výrobek. 3D tiskárny se rozlišují na mnoho typů. V první řadě bude samozřejmě hrát roli i cena zařízení. U 3D tiskárny nelze říci, že na ceně nezáleží, jelikož se dají koupit tiskárny za 16 000, 30 000 Kč, 50 000 Kč i více tisíc korun. Výběr byste rozhodně neměli podcenit, protože zařízení vám vydrží funkční i několik let.

Při výběru 3D tiskárny je důležité vzít v potaz několik parametrů, a to zda se jedná o otevřený nebo uzavřený design (open source je vhodný především pro ty z vás, co si chtějí tiskárnu sami sestavit a ušetřit tak i nějaké peníze). Roli hraje také velikost tiskové plochy. Pokud na tiskárně budete chtít vyrábět velké krabičky nebo jiné větší předměty, pravděpodobně budete potřebovat i větší plochu. V případě malé tiskárny je pak nutné jednotlivé díly lepit, což je ne vždy úspěšné a především to není ani pohodlné.

Roli hraje celá škála faktorů

Podívejte se, s jakými materiály tiskárna pracuje nebo jak kvalitní výstupy nabízí. Můžete dát na doporučení svých známých. Jelikož ale 3D tiskárna není dnes ještě běžnou součástí každé domácnosti, tak se snadno stane, že žádného jejího vlastníka nebudete znát. Pak je ideální podívat se do diskuzí na internetu.

3D tiskárna Zortrax

Tato tiskárna je sice dražší, ale uživateli přináší opravdu maximální komfort. Můžete do ní vybírat z celé škály originální filamentů. Je ideální pro hobby i profesionální 3D tisk v architektuře, ve strojírenství nebo ve zdravotnictví. Disponuje pokročilými formáty a získala mnoho zajímavých ocenění ve světě i u nás v Čechách.