co vyrobí 3D tiskárnaDnešní moderní 3D tiskárny dokáží vyrobit téměř cokoliv. Až byste se divili, k čemu všemu je můžete využít. Na 3D tiskárnách se běžně vyrábějí náhradní díly, lidské postavičky a obličeje, zmenšeniny různých staveb, automobily nebo spousta dalších předmětů. Celé kouzlo se skládá jen v namodelování předmětu, který chcete na tiskárně zhotovit. K tomuto účelu je možné využít jednak 3D skener, tak i si něco můžete namodelovat sami.

Řekli jsme si tedy, že 3D tiskárna dokáže vyrobit téměř cokoliv. Zatímco u nás je 3D tisk stále tak trochu okrajovou záležitostí, za mořem se na výrobu těchto předmětů využívá běžně. Správná 3D tiskárna je navíc vždy originálem, protože se vyrábí na jiné 3D tiskárně. Výrobek se z 3D tiskárny můžete i dále různě upravovat a mít tak podobu, že na první pohled vůbec nepoznáte, že byl takto vyroben. O tom ale zase někdy příště.

Zajděte na výstavu či na veletrh

Co vše dokáže 3D tiskárna vyrobit můžete zjistit třeba na výstavě či veletrhu. Takové akce probíhají samozřejmě i u nás v republice, jedna se konala například před rokem. K vidění zde byly například kloubní náhrady, zubní implantáty na míru, náhradní díly pro auta i různé designové výrobky, které mají široké možnosti využití jak v interiéru, tak i v exteriéru. Oblast využití 3D tisku se navíc stále rozšiřuje a každou chvíli tak někdo přichází s něčím novým. 3D technologie podporují vznik prototypů a na 3D tiskárně je tak možné vytvořit nejen vaši vlastní napodobeninu ale třeba i model automobilu.

Máte doma vy sami 3D tiskárnu? K čemu ji pak využíváte? Většina lidí si na ní vyrábí věci, které potřebuje. Dále následují různé pokusy s tím, co vše je schopna jejich tiskárna vyrobit. Výroba 3D předmětů navíc může být i zajímavou formou přivýdělku. Pokud někdo chce vyrobit něco na míru, vy to se svou 3D tiskárnou dokáže. Materiál, energie a samozřejmě i váš čas něco stojí. Výhodou je, že běžně dostupné tiskárny pracují s levnějšími typy plastů a hotový výrobek pak bude stát opravdu jen pár korun.